C# OBJECT KULLANıMı ÜZERINDE BU RAPOR INCELEYIN

C# Object Kullanımı Üzerinde Bu Rapor inceleyin

C# Object Kullanımı Üzerinde Bu Rapor inceleyin

Blog ArticleBütün sınıfların kök aldığı .Kemiksiz çatısının en tepesinde bulunan sınıfıdır. Bu teşhismdan yola çıkarsak belkide Object dershaneının esasen hernesne bulunduğunu kısaca “Object is Everthing” diyebiliriz.

Property’ler menşe kodun cılız bir syntax kullanarak metot çağırmasına cevaz verir. CLR dü çmüsavi property sunar: parametresiz property, gösterişsiz property olarak adlandırılan, ve her dilde adı farklı olan parametreli property. Örneğin C#’ta parametreli property’lere Indexer denir.

var tipi değişebilir teşhismlarsanız şayet değişlemkenin tipini siz değil derleyici tanımlayacaktır.Derleyicinin tanımladığı tipe nazaran o done RAM üzerin de o tiple saklanacaktır.

AutoSizeMode: Button'un boyutunu tayin etmek kucakin yürekğin boyutunu nite kullanacağını belirler.

C# Eğitim bilimi Seti sayfasındaki OOP temellığı altında arazi alan bütün dersleri yürekeren bir numara bir proje hazırladığımda hem burada dersini yazacağım hemde bağımlı ki github üzerinden paylaşacağım.

Ancak çabucak ziyade olayın bulunmuş olduğu sınıflarda tanılamamlama aşkın olacak ve sınıfın zait yere makrolemesine neden olacaktır.

C# dilinde Object sınıfı, farklı done örgülarının oluşturulmasında ve yönetilmesinde kullanılır. Örneğin, ArrayList üzere devim bilimi sıra dokumalarında Object dershaneı sıklıkla kullanılır.

Bildiğiniz gibi new işletmenü classlarda kullanıldığı dem dayalı classtan bir nesne dileme edilmekte ve üretilen nesne belleğin Heap kısmında muhafaza edilmektedir.

Ee kavlükarar gelimi struct kuruluşsında da new cerrahünü kullanırsak şayet oldu ait konstrüksiyondan bir nesne üretilecektir ama struct bir ölçü tipli parametre örgüsında evetğundan dolayı o nesne belleğin Stack kısmında muhafaza edilecektir.

Bir nesneye başvurmak bâtınin, yeni bir nesne oluşturularak veya C# Object Kullanımı var olan bir nesne atanarak bir referans konstrüksiyonlabilir, örneğin:

Fevkdaki verdiğim derslere delik atmadan bu dersi incelerseniz anlamsız mevrut bölgeler olur. Bu sebeple öncelikle yukarıdaki dersleri izlemenizi tavsiye ederim.

WordWrap:İlgili Texbox'daki kırların düzlük devam edilmesini yada bi ast satıra geçmesini ayarlar.

Sınıflar (fakat örgülar) devralma teriminı destekler. Baz dershane olarak adlandırılan diğer bir sınıftan türetilen bir klas

TextBox'un boyutu, içerdiği metne destelı olarak otomatik olarak ayarlanabilir yahut izlence tarafından belirlenebilir.

Report this page